Aktualności

Szczepienia na COVID-19

cze 30, 2022

W Pleszewskim Centrum Medycznym nadal funkcjonuje PUNKT SZCZEPIEŃ przeciwko Covid-19.

Aktualnie szczepienia wykonywane są raz w tygodniu – średnio wykonywanych jest 15-20 szczepień. Na szczepienia zgłaszają się głównie pacjenci na dawkę przypominającą.

Skierowanie na szczepienie dawką przypominającą jest wystawione automatycznie.

Dawkę przypominającą mogą przyjąć wszystkie osoby powyżej 12. roku życia z zachowaniem odstępu 5 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Po szczepieniu szczepionką COVID-19 VaccineJanssen (Johnson & Johnson) podanie szczepionki COVID-19 VaccineJanssen lub szczepionki mRNA może być w odstępie co najmniej 2. miesięcy. Dawka przypominająca szczepionki COVID-19 VaccineJanssen może być warunkowo podana, jako heterologiczna dawka przypominająca po szczepieniu podstawowym szczepionką mRNA przeciw COVID-19 z zachowaniem odstępu co najmniej
5. miesięcy, po ukończeniu pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Osoby w wieku 12-17 lat jako dawkę przypominającą przyjmują szczepionkę Pfizer. Warunkiem zgłoszenia się na szczepienie jest odczekanie co najmniej 5 miesięcy od zakończonego procesu szczepienia – dla osób zaszczepionych dwiema dawkami.

U pełnoletnich osób szczepionych dawką przypominającą można stosować szczepionki Pfizer lub Moderna.

Osobom, które przyjmą dawkę przypominającą zostanie wydłużona ważność Unijnego Certyfikatu COVID (UCC). Od 1 lutego 2022 r. ważność certyfikatu będzie wynosić 270 dni. Data ważności jest liczona od ostatniego szczepienia.

Na szczepienia można zapisać się telefonicznie – 62 74 20 800

Skip to content