Aktualności | Ważne komunikaty

Nowy rezonans już wkrótce.

paź 27, 2022

Nowy rezonans już wkrótce. Na razie trwają prace adaptacyjne pociągające utrudnienia
dla pacjentów

W Pleszewskim szpitalu już w grudniu uruchomiony zostanie nowoczesny aparat do badań rezonansem magnetycznym. W celu demontażu starego aparatu, który został sprzedany – zostanie wyburzona jedna ze ścian pracowni. Demontaż oraz adaptacja pomieszczeń pod nowy aparat potrwa ok. 5 tygodni. W związku z powyższym aby zachować ciągłość badań oraz terminy ustalone z naszymi pacjentami przewidziano uruchomienie na czas trwania prac – mobilnego rezonansu w kontenerze jezdnym, który posadowiono obok pracowni.

Przewidujemy, że od 24 października oraz przez cały listopad pacjenci z zaplanowanym na ten czas badaniem będą zgłaszali się do rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej w dotychczasowym miejscu, po czym zostaną skierowani piętro niżej do rezonansu w kontenerze drogą oznaczoną graficznie, pokonując kilkadziesiąt metrów i jedną kondygnację klatką schodową. Pacjenci umówieni na sobotę powinni udać się bezpośrednio do kontenera z pominięciem rejestracji.

Pragniemy uspokoić, że dotychczasowy standard badania pozostaje niezmieniony. Nasi specjaliści przeprowadzą badanie na takim samym sprzęcie i tą samą metodologią. Prosimy zatem o wyrozumiałość z powodu utrudnień i niedogodności, które jednak staraliśmy się ograniczyć do minimum m.in. instalując specjalny rękaw prowadzący  z budynku do kontenera. Mamy nadzieje, że wszystkie te bardzo skomplikowane logistycznie działania pozwolą uniknąć przesunięć na liście oczekujących, a w efekcie nasi pacjenci uzyskają dostęp do o wiele bardziej zaawansowanej technologicznie aparatury, która umożliwi rozszerzenie palety badań oraz zwiększy ich precyzję.

Przypomnijmy, że Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało od  Wojewody Wielkopolskiego dofinansowanie z funduszu przeciwdziałania Covid-19 na zakup nowego rezonansu magnetycznego za 7,5 mln zł.

Skip to content