Nowe materace przeciwodleżynowe dla szpitala z Funduszu prewencyjnego TUW PZUW

mar 31, 2023

Dzięki wsparciu z funduszu prewencyjnego TUW PZUW w 2023 roku zakupiliśmy sześć materacy przeciwodleżynowych, które trafiły na oddział wewnętrzny oraz oddział ortopedyczny.

Nowe materace pozwolą na poprawę jakości usług oraz wzrost bezpieczeństwa pacjentów Pleszewskiego Centrum Medycznego. Prewencja odleżyn to najlepszy i najtańszy sposób zapobiegania ich powstaniu. Każdy proces leczenia ran jest długotrwały i wymaga wsparcia sprzętem medycznym. Na podstawie prowadzonego monitoringu pacjentów hospitalizowanych w szpitalu i identyfikowanych czynników ryzyka zauważamy, że coraz częściej identyfikujemy pacjentów wymagających zastosowania materacy p/odleżynowych i innych udogodnień. Właściwe prowadzenie profilaktyki p/odleżynowej u pacjentów leżących ma wpływ na zmniejszenie występowania odleżyn, co minimalizuje również ryzyko zakażeń szpitalnych.