Świadczymy usługi ze znakiem „Najwyższej Jakości w Medycynie”

Pleszewskie Centrum Medyczne zostało uhonorowane certyfikatem „Najwyższa Jakość w Medycynie”. Wyróżnienie przyznaje Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością, które prowadzi Program Jakości "Najwyższa Jakość" pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, w którym nagradzanie są firmy, dla których zarządzanie przez jakość - TQM (Total Quality Management) stało się wyznacznikiem jakości produktów i usług. W kilkudziesięciu edycjach Programu Certyfikat "Najwyższa Jakość" zdobyło kilkaset firm z całej Polski, w tym kilka szpitali. WSBJ wspiera rozwój najlepszych przedsiębiorstw, wyszukuje i kreuje liderów jakości, wskazuje na produkty i usługi, które potwierdzają wysoką jakość.

 

W tym roku swoją propozycję skierowali do naszego szpitala. Uroczyste wręczenie Certyfikatu miało miejsce w Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku w Poznaniu, podczas gali w dniu 15 grudnia tego roku. Certyfikat odebrała Pani Prezes Agnieszka Pachciarz, a o jego wręczenie poproszono Panią Wicestarostę Powiatu Pleszewskiego – Dorotę Czaplicką. Organizatorzy przewidzieli taką oryginalną formułę wręczania certyfikatów, albowiem w ramach programu jakościowego zabiegają o bliską współpracę z samorządami, aby idea lepszego zarządzania oraz doskonalenia usług obecna była nie tylko w dużych ośrodkach gospodarczych, ale także promieniowała w stronę regionów. Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą stanowić doskonałą promocję dla regionu.
Takie uroczystości stanowią okazję, aby samorząd docenił ich obecność na swoim terenie dla obopólnych korzyści. Dla nas ten aspekt ma mniejsze znaczenie, gdyż jak zgodnie podkreśliły, zarówno Pani Starosta, jak i Pani Prezes, w swoich krótkich wypowiedziach – współpraca samorządu powiatowego ze szpitalem układa się doskonale, co owocuje kolejnymi sukcesami, do których z pewnością należy zaliczyć uzyskanie certyfikatu „Najwyższa Jakość w Medycynie”. Oprócz Pani Wicestarosty właściciela szpitala reprezentowali Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Powiatu Pleszewskiego Panowie Mirosław Kuberka i Zbigniew Rodek oraz Pan Marian Szamburski – Przewodniczący Rady Nadzorczej PCM w Pleszewie.
Tych, których zaangażowanie oraz praca na najwyższym poziomie złożyła się na ten sukces reprezentowani byli przez dyrekcję, kierownictwo i ordynatorów naszego szpitala, i tak bezpośrednimi uczestnikami gali byli obaj Panowie Dyrektorzy – Ryszard Bosacki i Tadeusz Stefaniak, Kierownik Pionu Pielęgniarskiego – Pani Dorota Orczyk, Ordynatorzy: Aldona Zielińska-Perlińska, Grzegorz Sokół i Marek Kintzi oraz Rzecznik prasowy szpitala – Ireneusz Praczyk. Cieszmy się więc tym sukcesem, ale nade wszystko pamiętajmy, że każdy pacjent ma otrzymać potwierdzenie wysokiej jakości naszych usług w praktyce, w każdym naszym działaniu.