Respirator od Fundacji Polsat Dzieciom

W ubiegłym roku wystąpiliśmy do Fundacji Polsat z wnioskiem o sfinansowanie zakupu respiratora dla oddziałów Dziecięcego i Noworodkowego w Pleszewskim Centrum Medycznym. Spośród potrzeb tych oddziałów ten zakup wydał nam się najbardziej istotny.
17 marca br. zostaliśmy poinformowani, że Zarząd Fundacja Polsat podjął decyzję o zakupie respiratora dziecięcego dla naszego szpitala. Zakup ten ma dla nas bardzo duże znaczenie, ponieważ do tej pory nie posiadaliśmy takiego sprzętu, a jest on niezwykle ważny w ratowaniu życia i zdrowia najmłodszych pacjentów cierpiących na najcięższe schorzenia.
Otrzymany od Fundacji sprzęt Babylog 8000 plus marki Dräger jest jednym z najnowocześniejszych respiratorów noworodkowych jakie istnieją na rynku. Czuła, dokładna synchronizacja i ciągła adaptacja do zmiennych warunków współpracują ze sobą w celu zapewnienia koniecznego wspomagania oddechu dziecka przy pomocy respiratora. Umożliwienia optymalnych poziomów spontanicznego oddychania, ułatwienia procesu odzwyczajania od respiratora oraz ochrony dziecka przed niekorzystnymi skutkami, takimi jak nadmierne rozdęcie pęcherzyków płucnych (wolutrauma) lub niedodma – to tylko niektóre właściwości sprzętu. Kompaktowy respirator Babylog 8000 plus dostosowany jest do szczególnych potrzeb noworodków.
Przekazany nam sprzęt niewątpliwie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa naszych najmłodszych pacjentów – dzieci. Respirator noworodkowy zdecydowanie podniesie również jakość świadczonych przez nas usług. Nowoczesny sprzęt w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą Oddziału Dziecięcego i Noworodkowego, przeszkoloną już w obsłudze nowego respiratora zapewni dzieciom wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że doniosłe motto Fundacji "Jesteśmy po to, by ratować zdrowie i życie najmłodszych" przyświeca również działalności Pleszewskiego Centrum Medycznego.