Rehabilitacja w pleszewskim szpitalu ponownie otwarta

Od wtorku 27 października Oddział Rehabilitacyjny w Pleszewskim Centrum Medycznym znów będzie przyjmował pacjentów. Przez ostatnich kilkanaście dni był zamknięty z powodu wykrycia ogniska koronawirusa u części pacjentów i personelu.

Po wykryciu koronawirusa oddział natychmiast zamknięto, a część pacjentów zakażonych Covid -19 trafiła do innych placówek medycznych w regionie, część do izolatoriów szpitalnych. Były też osoby, które przebywały w izolacji domowej. Na rehabilitacji zostało tylko kilkoro pacjentów, u których nie zdiagnozowano zakażenia i nie było potrzeby przerwania ich pobytu. Nie przyjmowano jednak nowych osób na oddział. Zakażony personel dochodzi do zdrowia podobnie jak pacjenci- albo na oddziałach dedykowanych, albo w izolatoriach lub własnych domach.

- W tej chwili trwa dezynfekcja całego oddziału rehabilitacji i przygotowujemy się na przyjęcie nowych pacjentów. Do pracy wraca również rehabilitacja ambulatoryjna w Zakładzie Fizjoterapii.- wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Pleszewski Szpital przypomina, że cały czas obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny i bezwzględny zakaz odwiedzin. Na wszystkich oddziałach wprowadzono też dodatkowe obostrzenia przy przyjmowaniu pacjentów. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo chorych oraz personelu.