Pleszewskie Dni Onkologiczne

Przy zachowaniu wszelkich reżimów sanitarnych Pleszewskie Centrum Medyczne, w którym działa Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi - zorganizowało Pleszewskie Dni Onkologiczne. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji był rak piersi, a wzięli w niej udział m.in. onkolodzy, chirurdzy, radiolodzy i radioterapeuci, którzy na co dzień zajmują się leczeniem tego rodzaju nowotworu.

Rak piersi zbiera w Polsce śmiertelne żniwo. Co roku blisko 19 tys. Polek dowiaduje się, że ma nowotwór piersi, a 30% z nich umiera. Na szczęście w porę wykryty i leczony daje bardzo duże szanse na wyleczenie. Z pomocą przychodzi też ciągły rozwój medycyny i innowacyjne metody leczenia. Stąd też spotkanie specjalistów w dziedzinie onkologii.

- Pomimo panującej pandemii musimy pamiętać, że społeczeństwo boryka się z innymi, równie groźnymi chorobami. Do takich zaliczają się m.in. nowotwory, które nieleczone błyskawicznie się rozwijają. Dlatego konieczne było spotkanie się ze specjalistami nie tylko z naszego szpitala, ale również innych placówek medycznych w kraju zajmujących się pacjentami onkologicznymi. – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Podczas konferencji przedstawiono dane statystyczne za rok 2019 z Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi. Zakres tematów poruszanych podczas spotkania dotyczył m.in. interakcji lekowych ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi, leczenia wczesnego raka piersi i leczenia przerzutowego, jakości życia pacjentek z nowotworem oraz nowoczesnych technik operacyjnych. Konferencje medyczne są organizowane przez Pleszewskie Centrum Medyczne od wielu lat. W ubiegłym roku spotkanie było poświęcone nowotworowi płuc.