Od soboty w Pleszewskim Centrum Medycznym o 20 łóżek więcej dla chorych na COVID-19

W Pleszewskim Centrum Medycznym od soboty 17 października została zwiększona liczba łóżek na oddziale dla pacjentów chorych na COVID- 19. Do tej pory było ich 25, teraz jest ich już 45. Taką decyzję podjął Wojewoda Wielkopolski. Powód - rosnąca w regionie z dnia na dzień liczba osób zakażonych.

7 października w Pleszewskim Centrum Medycznym ruszył 20 łóżkowy oddział dla pacjentów z COVID-19. Już pierwszej doby wszystkie miejsca były zajęte, a każdego dnia kolejnych chorych w Wielkopolsce zaczęło przybywać. PCM jako szpital delegowany do leczenia pacjentów z koronawirusem liczył się wówczas z tym, że nie jest to ostateczna liczba przydzielonych łóżek.

- Sytuacja jest dynamiczna i tak naprawdę na bieżąco były podejmowane decyzje o zwiększaniu liczby łóżek w naszym szpitalu. Spośród tych 45- trzy są wyposażone w respiratory na wypadek ciężkich powikłań u pacjentów z COVID-19 – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Dodatkowe łóżka w Pleszewskim Centrum Medycznym mają odciążyć m.in. szpital przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który jest placówką jednoimienną. Jak dodaje prezes Górczyński - ważne jest również to, aby pacjenci z koronawirusem byli hospitalizowani jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania.