Zapraszamy do Laboratorium PCM

Pleszewskie Centrum Medyczne informuje, że szpitalne laboratorium funkcjonuje bez zmian. Osoby, które chcą wykonać badania- mogą to robić, pod warunkiem, że będą przestrzegały obowiązujących reguł. Jedną z nich oprócz oczywistej dezynfekcji rąk przed wejściem do szpitala i noszenia maseczki - jest wypełnienie specjalnej ankiety.

Pomimo pandemii pleszewski szpital nie chce ograniczać dostępu do wykonywania szerokiego zakresu badań dla pacjentów. Dotyczy to zarówno tych, którzy mają skierowania od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, jak i tych, którzy muszą zrobić badania niefinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

-Nie możemy zapominać o innych chorobach , które dotykają mieszkańców powiatu pleszewskiego. To najczęściej choroby układu krążenia, nowotwory czy schorzenia metaboliczne. Wykrycie wielu z nich jest możliwe właśnie dzięki badaniom laboratoryjnym. To pozwala na szybkie reagowanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dlatego nie należy bać się wizyty w pracowni analitycznej, jeśli zachowuje się ścisły reżim sanitarny. - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes szpitala.

Placówka zawnioskowała też do wojewody wielkopolskiego o wyposażenie laboratorium w urządzenie do przeprowadzania badań genetycznych w kierunku SARS COV 2.

- Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzanie pilnych badań w naszej placówce. Oznacza to, że czas oczekiwania na wyniki dla pacjentów trafiających do szpitala w nagłych przypadkach uległby znacznemu skróceniu. Z logistycznego punktu widzenia posiadanie takiej aparatury pozwoliłoby też na zaoszczędzenie czasu. Nie trzeba byłoby wozić próbek do innych laboratoriów angażując w to pracowników, którzy są nam potrzebni na miejscu. - dodaje prezes.

Zarząd PCM przypomina również, że do odwołania w szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin. W przypadku pacjentów chcących skorzystać z konkretnych poradni, jak i laboratorium konieczne jest wcześniejsze telefoniczne umówienie się na badania. A wszystko po to, aby unikać niepotrzebnych kontaktów z innymi pacjentami.