ZAKAZ ODWIEDZIN W SZPITALU

Pleszewskie Centrum Medyczne przypomina, że w szpitalu wciąż obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin, który jest związany z pandemią koronawirusa. Placówka od początku wprowadziła rygorystyczne reżimy sanitarne i apeluje do rodzin osób chorych o przestrzeganie ustalonych zasad. Wszystko sprowadza się do bezpieczeństwa pacjentów, personelu i osób z zewnątrz.

Wstęp do szpitala mają tylko te osoby, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej i osoby, które są skierowane na specjalistyczne badania lub planowe zabiegi. Każdy przed wejściem do budynku ma mierzoną temperaturę i wypełnia ankietę z danymi kontaktowymi. Musi też przestrzegać zasad bezpieczeństwa- nosić maseczkę i dezynfekować ręce.

- Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo trudna dla rodzin pacjentów. W naszym szpitalu przebywają nie tylko chorzy na Covid-19, ale i też pacjenci borykający się z innymi, poważnymi schorzeniami. Musimy więc w szczególności dbać o ich bezpieczeństwo. Należy też pamiętać o personelu, który również jest w grupie ryzyka i nikt nie chce, aby zakażenie wyeliminowało naszą załogę z pracy. Stąd te daleko idące środki ostrożności. - podkreśla Błażej Górczyński, prezes PCM.

Szpital umożliwia jednak dostarczenie pacjentom niezbędnych rzeczy osobistych.

- Należy przygotować paczki z najbardziej potrzebnymi rzeczami, napisać imię i nazwisko pacjenta wraz z nazwą oddziału, na którym przebywa i dostarczyć personelowi z portierni znajdującej się w głównym wejściu do szpitala. Stamtąd trafią one do pacjentów.- zapewnia prezes Górczyński.

Z uwagi na możliwość pojawienia się nosiciela wirusa – niemanifestującego objawów klinicznych lub u którego nie potwierdzono zakażenia wirusem z powodu początkowego okresu jego namnażania – mamy pełną świadomość, że nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie ryzyka transmisji SARS-CoV-2, lecz przestrzegania w/w zasad pozwoli na istotne ograniczenie tegoż ryzyka.

Zakaz odwiedzin w Pleszewskim Centrum Medycznym będzie obowiązywał aż do odwołania.