Wizyta Księdza Biskupa Stanisława Napierały w Pleszewskim Centrum Medycznym

W niedzielę 6 kwietnia 2014r. nasz Szpital odwiedził Ks. Biskup Stanisław Napierała. W trakcie całej wizyty Księdzu Biskupowi towarzyszył Starosta Powiatu Pleszewskiego p. Michał Karalus, Prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego p. Tadeusz Stefaniak, Dyrektor Pionu Pielęgniarskiego p. Dorota Orczyk, lekarz medycyny p. Radosław Lisiecki, Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Ortopedycznego p. Aleksandra Pomezańska oraz Kapelan Szpitala ks. Mateusz Setecki.

Wizyta rozpoczęła się od powitania Ks. Biskupa w progach Szpitala przez Zarząd Pleszewskiego Centrum Medycznego, po czym wszyscy udaliśmy się do kaplicy szpitalnej p.w. św. Maksymiliana Kolbego, gdzie Ks. Biskupa powitał kapelan szpitala, mówiąc, że osoby cierpiące zajmują szczególne miejsce w kościele.

W swoim przemówieniu Ks. Biskup Stanisław Napierała podkreślał, że spotkanie w szpitalu jest spotkaniem szczególnym, ponieważ w tych pomieszczeniach jest obecny Pan Jezus. – On tutaj staje pośród nas. On jest tutaj chory. Pan Jezus utożsamia się z człowiekiem w rozmaitych sytuacjach i wtedy, gdy temu człowiekowi jest dobrze i jest w nim radość, ale też gdy jest mu źle, gdy choruje.

Ks. Biskup dziękował lekarzom i pielęgniarkom za posługę. – Wszyscy, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym, cierpiącym, oczekującym pomocy mają mieć świadomość, że pochylają się nad Panem Jezusem utożsamiającym się z tym chorym człowiekiem. Wskazywał, że chorzy powinni mieć świadomość, że szpital jest miejscem spotkania z Bogiem. Tutaj człowiek nie tylko leczy się, ale spotyka z lekarzem dusz, który pomaga mu wrócić do poczucia sensu życia, odzyskania nadziei i radości – stwierdził Biskup, który poświęcił nowe stacje drogi krzyżowej i wspólnie z chorymi odmówił koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Następnie Ks. Biskup Stanisław Napierała odwiedził w salach pacjentów oddziałów: ortopedycznego i onkologicznego. Na pamiątkę ofiarował każdemu obrazek ze św. Józefem Kaliskim wskazując, że jest on nadzieją chorych i trzeba wypraszać u niego łaskę zdrowia.