Świąteczne życzenia od młodzieży dla chorych na Covid

Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie pamiętała o pacjentach zakażonych koronawirusem i personelu medycznym, którzy święta spędzą na oddziale covidowym pleszewskiego szpitala. Z tej okazji przygotowała 80 kartek ze świątecznymi życzeniami, które już trafiły do chorych.

- Święta spędzone w szpitalu są bardzo trudne dla wszystkich pacjentów i tegoroczna Wielkanoc nie będzie pod tym względem wyjątkowa. Szczególnie ciężko jest chorym na COVID- 19, którzy przebywają na oddziale dedykowanym i nikt z zewnątrz nie ma do nich dostępu.- powiedziała Monika Augustyniak-Chwałkowska, naczelna Pielęgniarka PCM.

Przed pandemią to zarząd szpitala składał osobiście życzenia pacjentom na wszystkich oddziałach.

- Niestety, w tym roku również z powodu zaostrzonych reżimów sanitarnych nie jest to możliwe. Tym bardziej więc cieszy gest młodzieży , która własnoręcznie przygotowała świąteczne kartki dla naszych chorych. – dodaje Błażej Górczyński, prezes PCM.

Na oddziale covidowym pleszewskiego szpitala aktualnie przebywa 72 pacjentów. Wielu z nich nie kryło wzruszenia, kiedy personel wręczał im świąteczne życzenia od młodzieży z dawnego marszewskiego technikum rolniczego.