W pleszewskim szpitalu będzie jeszcze więcej łóżek dla chorych na Covid-19

Od czwartku 5 listopada w Pleszewskim Centrum Medycznym będzie już 75 łóżek dla pacjentów z Covid -19. To kolejna decyzja wojewody wielkopolskiego, który zwiększa liczbę miejsc w regionalnych szpitalach z myślą o zakażonych pacjentach.

Od 7 października tzw. łóżek covidowych w Pleszewskim Centrum Medycznym zaczęło systematycznie przybywać. Najpierw było ich 20, potem 45. Teraz będzie znów o 30 więcej. Głównym założeniem tworzenia w powiatowych szpitalach oddziałów dedykowanych było to, aby pacjenci mogli leczyć się jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

- Obecnie mamy zabezpieczonych już 75 miejsc, w tym 3 do intensywnej opieki wyposażone w respiratory. Ogółem te łóżka stanowią już blisko 30% stanu łóżek szpitalnych w naszej placówce. - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.
Do pleszewskiego szpitala trafiają pacjenci zakażeni COVID-19 w różnym stanie.

- W przypadku występowania chorób współistniejących wymagających specjalistycznego leczenia szpitalnego chorzy są kierowani do placówki jednoimiennej przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. W tej kwestii nic się nie zmieniło. – dodaje Błażej Górczyński.

Przypomnijmy- do swojej dyspozycji PCM od niedawna ma też komorę izolacyjną, którą z własnych pieniędzy zakupił samorząd powiatu.

- Komora doskonale zdaje egzamin i zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa. Dzięki niej możliwe jest szybkie i bezpieczne przewożenie pacjentów po szpitalu. Ułatwia również przeprowadzanie m.in. badań tomografem komputerowym, które są niezbędne w przypadku pacjentów z powikłaniami po zapaleniu płuc. – uzupełnia prezes. Jak zapewnia Błażej Górczyński-Pleszewskie Centrum Medyczne na bieżąco podejmuje wszelkie możliwe działania, aby jak najlepiej dostosować się do zmieniającej dynamicznie sytuacji.