Oferta poradni Chirurgii Onkologicznej

Wszystkie konsultacje, zabiegi usunięcia zmian skórnych oraz biopsje wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów chirurgii i onkologii z wieloletnim stażem.
Podczas konsultacji wstępnej specjalista omawia wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu, określa dokładnie jego sposób oraz postępowanie pooperacyjne wraz z poradą, jaką profilaktykę przeciwbliznową należy zastosować w danym przypadku.
Każdy zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pełen komfort i niebolesność.
Czas trwania zabiegu uzależniony jest od rodzaju i wielkości zmiany i waha się w granicach od kilku do kilkudziesięciu minut.
Zabieg wykonywany jest metodą klasyczną lub za pomocą elektrokoagulatora - celem uzyskania jak najlepszych efektów kosmetycznych.
Po zakończonym zabiegu w miejscu cięcia zostają założone opatrunki. Daje to pewność, że rana będzie zamknięta w prawidłowy sposób a blizna pooperacyjna będzie jak najmniejsza. Wycięte zmiany, w miarę wskazań onkologicznych, są badane pod kątem histopatologicznym przez wykwalifikowanego patomorfologa, jest to, bowiem jedyna metoda dająca gwarancję pewności określenia ich charakteru. Odbiór oceny histopatologicznej następuje średnio po 2 - 3 tygodniach od zabiegu.

Zmiany wskazane do chirurgicznego usunięcia:- znamiona barwnikowe (tzw. „pieprzyki”) - łagodne zmiany zawierające barwnik (melaninę). Istnieje ryzyko ich przemiany w czerniaka na skutek przewlekłego drażnienia.


- kaszaki – łagodne guzy o charakterze torbieli, wypełnione masami rogowymi, łojowymi oraz elementami mieszków włosowych. Najczęściej występują na twarzy, głowie, za uszami.


- tłuszczaki - defekty kosmetyczne, będące efektem przerostów komórek tkanki tłuszczowej. Tłuszczaki rzadko bywają zmianami złośliwymi, jednak istnieje ryzyko ich zezłośliwienia (mięsaki).
- włókniaki – defekty funkcjonalne i kosmetyczne, pochodzące z tkanki łącznej skóry właściwej. Mogą lokalizować się w różnych miejscach.


- wszelkie inne zmiany, które budzą Państwa wątpliwości lub stanowią defekt kosmetyczny.Nasi specjaliści:lek. med. Ewa Staszewska – Czubak
Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej oraz radioterapii chorób nowotworowych.
Wieloletni ordynator Oddziału Onkologicznego Szpitala w Pleszewie.

Przyjmuje w każdą środę w godzinach 11:00 – 12:00dr n. med. Grzegorz Bielaczyc
Wieloletni praktyk, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej.
Członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Certyfikowany specjalista z zakresu ultrasonografii ogólnej.

Przyjmuje w II i IV czwartek miesiąca w godzinach 16:00 – 17:00Cennik usług:


  • Konsultacja, porada lekarska 70 zł

  • Usunięcie zmian ze skóry, błon śluzowych i tkanek miękkich 180 zł

  • Wycięcie pojedynczych zmian ze skóry, błon śluzowych i tkanek miękkich 280 zł

  • Wycięcie pojedynczych zmian ze skóry, błon śluzowych i tkanek miękkich z badaniem histopatologicznym 300 zł

  • Biopsja cienkoigłowa 200 zł


  • Kontakt:


    Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:

  • lek. med. Ewa Staszewska - Czubak tel. (0-62) 7420-824 (osoba do kontaktu: Czesława Cieślak).

  • dr n. med. Grzegorz Bielaczyc tel. (0-62) 7420-825 (osoba do kontaktu: Barbara Siwek).