Szczepienia na COVID-19

W Pleszewskim Centrum Medycznym padł rekord szczepień przeciwko Covid-19. Już pierwszego dnia, czyli we wtorek 29 grudnia szczepionki przyjęło aż 370 pracowników medycznych i niemedycznych zatrudnionych w placówce oraz osoby z innych podmiotów leczniczych.

To oznacza, że pleszewski szpital w skali całego województwa znalazł się w czołówce szpitali wykonujących najwięcej szczepień ochronnych wśród medyków. W sumie do szczepień przeciwko Covid-19 w pleszewskim szpitalu zgłosiło się ponad 850 osób. Blisko pół tysiąca to załoga medyczna i pracownicy niemedyczni, a 356 to personel pracujący w innych podmiotach leczniczych. W pierwszej transzy do placówki dotarło 450 dawek szczepionki, a kolejne są w drodze z Agencji Rezerw Materiałowych.

- Od samego początku wiedzieliśmy, że szczepienia pracowników medycznych i niemedycznych będą poważnym przedsięwzięciem logistycznym. Zależy nam na tym, aby jak najszybciej zabezpieczyć naszą załogę przed wirusem, a w konsekwencji także naszych pacjentów.-podkreśla Błażej Górczyński, prezes PCM.

Plan udało się zrealizować. Szczepienia dla personelu medycznego i pomocniczego odbywają się na szpitalnych oddziałach, z kolei pracownicy z innych podmiotów leczniczych korzystają z byłej poradni chirurgicznej usytuowanej bezpośrednio przy wejściu do szpitala od ul. Poznańskiej.

- Okazało się , że mobilizacja personelu zajmującego się samym wykonywaniem iniekcji, jak i tego, który chciał się poddać szczepieniu była tak duża, że 370 osób udało się zaszczepić już pierwszego dnia - dodaje prezes.

Przypomnijmy - akcja szczepień dla medyków to efekt udziału Pleszewskiego Centrum Medycznego w Narodowym Programie Szczepień. Szpital chce też ułatwić samym mieszkańcom powiatu pleszewskiego dostęp do bezpłatnych szczepień przeciwko groźnemu wirusowi, dlatego też zgłosił gotowość do Narodowego Programu Szczepień Populacyjnych.