Szpital w Pleszewie nadal będzie leczył chorych na COVID-19

Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o zwalnianiu w kilku szpitalach w regionie tzw. łóżek covidowych. Na liście nie znalazło się Pleszewskie Centrum Medyczne, a to oznacza, że w placówce nadal będą przyjmowani pacjenci z koronawirusem. Oddział powstał na początku października i do tej pory przyjął już prawie 270 zakażonych osób.

Dla pacjentów z powiatu pleszewskiego, którzy zostaną zakażeni COVID-19 i będą musieli być pod stałą opieką medyczną nic się nie zmieni. Aktualnie placówka dysponuje 75 miejscami dedykowanymi chorym na koronawirusa, w tym 3 to stanowiska do intensywnej opieki.

- W naszym szpitalu cały czas przyjmujemy i nadal będziemy przyjmować takie osoby. Ponadto jesteśmy w stanie zabezpieczyć pacjentów nie tylko z powiatu pleszewskiego, ale i też w razie konieczności z regionu. Zresztą takich chorych mieliśmy sporo. Istotne jest również to, że funkcjonowanie takiego oddziału w powiecie pleszewskim ma duże znaczenie dla samych mieszkańców, bo w przypadku zachorowania na Covid-19 są hospitalizowani blisko swojego miejsca zamieszkania. – podkreśla Błażej Górczyński, prezes PCM.

Pleszewskie Centrum Medyczne do tej pory hospitalizowało 263 pacjentów z SARS COV 2. Większość z nich chorobę przechodziło łagodnie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których konieczne jest podłączenie chorych pod respiratory. Takich osób w szpitalu odnotowano do tej pory 14. Z kolei pacjenci cierpiący na poważne choroby współistniejące są kierowani do innych specjalistycznych, ale również dedykowanych placówek medycznych w kraju.