Punkt wymazowy DRIVE THRU

Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało od Agencji Rezerw Materiałowych kontener, który zastąpi namiot stojący przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Do tej pory służył on jako punkt wymazowy DRIVE THRU. Dzięki wymianie go na kontener- poprawi się nie tylko komfort pacjentów wykonujących testy w kierunku Covid-19, ale i też personelu medycznego.

Pleszewski szpital sam zawnioskował do Agencji Rezerw Materiałowych o to, aby przekazała kontener dla placówki. Od samego początku założenie było takie, aby zastąpił on stojący od początku pandemii namiot.

- Nowy kontener jest przede wszystkim ogrzewany, czego nie można powiedzieć o namiocie. Ma to ogromne znaczenie w związku z tym, że nieuchronnie zbliża się zima. Nie jest też podatny na warunki atmosferyczne i zapewne będzie służył i pacjentom i personelowi znacznie dłużej. Bardzo istotne jest również to, że jest w nim elektryczność, nie trzeba się więc martwić o oświetlenie . – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Nowy kontener stanął przez Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym pleszewskiego szpitala i już są w nim przyjmowani pacjenci. Przypomnijmy- placówka dziennie wykonuje średnio około 80 testów w kierunku Covid-19. Jak dodaje prezes Górczyński - wszyscy pacjenci kierowani na wymaz otrzymują informację, o której godzinie mają stawić się w punkcie. Dzięki temu nie tworzą się kolejki i samo wykonywanie testów przebiega sprawnie.