Święta w szpitalu

Rok 2020 był wyjątkowo trudny dla Służby Zdrowia. Nie inaczej było w Pleszewskim Centrum Medycznym, który w październiku otworzył oddział dla chorych na COVID-19 i do dziś przyjmuje tam pacjentów zakażonych koronawirusem. Jednak nie brakowało też miłych momentów, w których mieszkańcy powiatu pleszewskiego doceniali pracę całego szpitalnego personelu. Dowód- prezenty dla załogi z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku z życzeniami, aby ten był znacznie lepszy od minionego.

W okresie przedświątecznym na szpitalnych oddziałach pojawił się Mikołaj, który przyniósł pracownikom i pacjentom prezenty od zarządu placówki. O medykach i chorych pamiętali także uczniowie, nauczyciele i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Blizanowie.

- Dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowały prezenty chcąc w ten sposób podziękować za naszą pracę. Paczki i życzenia dotarły również do naszych pacjentów. Nie obyło się bez łez wzruszenia, szczególnie na oddziale leczenia Sars-Cov-2. Nas również wzruszyło to, że ktoś o nas pamiętał. - powiedziała Monika Augustyniak-Chwałkowska, Naczelna Pielęgniarka PCM.

Załoga Pleszewskiego Centrum Medycznego otrzymała również życzenia świąteczne i podziękowania za pracę od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlcu.