Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie

Jest dobra wiadomość dla seniorów z powiatu pleszewskiego, którzy chcieliby zaszczepić się przeciwko grypie. Pleszewskie Centrum Medyczne ma na stanie szczepionki dla pacjentów szpitalnych poradni bądź oddziałów PCM. Warunkiem jest ukończenie przez nich 75 roku życia. Darmowe szczepienia rozpoczną się 6 grudnia.

Pleszewskie Centrum Medyczne już zaszczepiło 320 pracowników szpitala, którzy wyrazili taką wolę i dysponuje też szczepionkami, z których mogą skorzystać niektórzy seniorzy.

- Osoby, które ukończyły 75 rok życia zaliczają się do tzw. grupy ryzyka, dlatego z myślą o nich przygotowaliśmy darmowe szczepienia. Wiemy, że szczepionki przeciwko grypie są w tej chwili towarem deficytowym i postanowiliśmy w miarę naszych możliwości wesprzeć pleszewskich seniorów. - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

W dobie pandemii Covid-19 grypa stanowi dodatkowe, poważne niebezpieczeństwo dla osób starszych. Powikłania powodują bardzo poważne uszczerbki na zdrowiu, mogą nawet doprowadzić do śmierci. Statystycznie szczyt zachorowań na grypę przypada na okres od stycznia do marca. Dochodzi wtedy nawet do kilku milionów zakażeń w skali kraju.

- Pacjenci zainteresowani bezpłatnym szczepieniem w PCM powinni o tym poinformować lekarza ze szpitalnej poradni podczas wizyty. Ten, jeśli nie będzie widział przeciwwskazań - wypisze skierowanie. – dodaje prezes Górczyński.